Kontakt z nami

Nasz Partner

Logo Simple Green

Czyszczenie stali nierdzewnej i aluminiumStal nierdzewna oraz aluminium to dość specyficzne powierzchnie, z których bardzo trudno jest usunąć zanieczyszczenia. Nic dziwnego, że znalezienie skutecznego środka jest w tym wypadku dość trudnym zadaniem. Osoby, którym zależy na efektywnym działaniu takiego preparatu, koniecznie powinny zdecydować się na taki środek do czyszczenia aluminium, który mógłby w szybkim czasie usunąć wszelkie nieestetyczne ślady. Doskonałym wyborem okaże się preparat o wielofunkcyjnym działaniu, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednego konsumenta. Strzałem w dziesiątkę jest skuteczny środek do czyszczenia stali nierdzewnej, jak i do aluminium. Właśnie takie produkty cieszą się największym zainteresowaniem na rynku, z uwagi na wspomnianą funkcjonalność. Z powodzeniem mogą być one wykorzystywane do wielu nawierzchni. Z pewnością nie wszystkie środki do czyszczenia stali nierdzewnej okażą się w tym względzie satysfakcjonujące, dlatego podczas wybierania konkretnego preparatu, warto zwrócić uwagę na kwestię uniwersalnego działania. W przywołane wymogi doskonale wpisują się jedynie profesjonalne środki czyszczące, które sprawdzą się w przypadku wielu powierzchni.

Skuteczność nie powinna być jedynym walorem, jaki posiada wybrany przez nas preparat do czyszczenia aluminium. Koniecznie należy bowiem zwrócić uwagę na kwestię ekologiczną. Wielu konsumentów bagatelizuje ten aspekt, jednakże w rzeczywistości preparat do czyszczenia stali nierdzewnej, który został stworzony z myślą o podstawowych zasadach ekologicznych, jest o wiele wygodniejszy w użytkowaniu. Tego typu produkty nie są żrące, a tym samym są znacznie bezpieczniejsze dla potencjalnego konsumenta. Użytkownik nie musi przesadnie dbać o wszelkie środki ostrożności, ponieważ preparat nie zagraża jego zdrowiu – oczywiście przy prawidłowym stosowaniu.

Idealny środek do czyszczenia i odtłuszczania powinien wyróżniać się wieloma atutami, obok których nie sposób przejść obojętnie. Warto wspomnieć chociażby o tym, że musi on być w stu procentach ekologiczny. Szczególnie godne polecenia są preparaty ulegające biodegradacji. Z pewnością wielu potencjalnych konsumentów uważa, że dobrej jakości płyn do czyszczenia aluminium musi cechować się silnym działaniem, co może kolidować z bezpieczeństwem użytkowania. W rzeczywistości jednak wiele współczesnych środków podważa tę tezę, ponieważ z jednej strony gwarantują efektywne działanie, a z drugiej nie stanowią zagrożenia w kontekście ekologii. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze tego typu produktów? Na pewno znamienne jest posiadanie certyfikatów typu ISO, które są najlepszym dowodem na ich wysoką jakość.

Na czym polega skuteczne czyszczenie?

Dobrej jakości płyn do czyszczenia stali nierdzewnej powinien działać na wielu płaszczyznach jednocześnie. Warto zauważyć, że skuteczne wyczyszczenie problematycznych powierzchni jest praktycznie niemożliwe bez wcześniejszego odtłuszczenia. Co za tym idzie, wybrany przez nas preparat powinien jednocześnie sprawdzić się w tej roli, jako preparat do odtłuszczania. Trzeba przyznać, że skuteczne pozbycie się śladów po smarach, olejach czy tłuszczach jest dość trudnym zadaniem. Zwykłe środki odtłuszczające zazwyczaj są zupełnie nieskuteczne. Z tego względu warto postawić na zakup takiego preparatu, który będzie wyróżniał się uniwersalnym działaniem. Dzięki temu zaoszczędzimy również sporo czasu, ponieważ błyskawicznie usuniemy nieestetyczne ślady. Tylko najnowocześniejsze środki są w stanie w tym względzie spełnić nasze oczekiwania, dostosowując się do każdej nawierzchni.

A co z bezpieczeństwem czyszczonych powierzchni?

Rodzina produktów Extreme Simple GreenDecydując się na konkretny preparat do odtłuszczania, koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby jego działanie było bezpieczne dla poszczególnych powierzchni. Wysokiej jakości środek nie może być żrący, ponieważ w przeciwnym razie mógłby zniszczyć niejedno tworzywo. Preparaty odtłuszczające pod żadnym względem nie mogą przyczyniać się do powstawania korozji lecz powinny jej zapobiegać. Co więcej, muszą one być bezpieczne nie tylko do nawierzchni metalowych, ale i do mniej odpornych tworzyw, takich jak guma czy plastik. Niewątpliwie ważne jest także, aby nie pozostawiały one nieestetycznych smug. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na skład wybranego przez nas produktu. Nie powinien on posiadać odczynników utleniających, które zazwyczaj przyczyniają się do szybkiego zniszczenia wielu nawierzchni (w tym na przykład wykładzin). Dobrze jest również zwrócić uwagę na kwestię spłukiwania. Jeśli nasz preparat można szybko usunąć, nie będziemy musieli martwić się zaciekami czy odpryskami, które mogłyby negatywnie wpłynąć na estetykę czyszczonego przedmiotu.

Jak widać, wybierając dobrej jakości środek do odtłuszczania i czyszczenia, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Najważniejsze z nich, to:

  • uniwersalne działanie w przypadku wielu nawierzchni
  • gwarancja niepozostawiania smug
  • spełnianie wymogów ekologicznych
  • brak żrących odczynników
  • silne i skuteczne działanie
  • zapobieganie korozji
  • posiadanie najważniejszych certyfikatów