Kontakt z nami

Nasz Partner

Logo Simple Green

SIMPLE GREEN

HISTORIA SIMPLE GREEN...

Simple Coffee Stain Remover

Początek historii Simple Green miał miejsce ponad 35 lat temu, długo przed obecnie wiodącym i ustanowionym prawnie trendem przyjaznego traktowania środowiska. Bruce FaBrizio i jego ojciec wypracowali bezpieczniejszą alternatywę dla toksycznych środków czyszczących przeznaczonych do usuwania nalotów i osadów z kwasu taninowego (osad powstający przy parzeniu kawy) z ekspresów do kawy. 3 lata zajęło im udoskonalenie formuły i ostateczne stworzenie biodegradalnego, nietoksycznego, nie łatwopalnego i nie rysującego produktu czyszczącego. Po pierwszym sukcesie, Bruce rozpoczął sprzedaż Simple Green do klientów związanych z motoryzacją w pojemnikach 55 gallonowych, jako produktu czyszczącego do urządzeń i podłóg.

WYTRWAŁOŚĆ I UPÓR...

Środki czystości

W 1979, kiedy to pierwsze działania marketingowe zaczęły przynosić zamierzone efekty, ojciec Bruce'a zmarł. Syn wytrwale kontynuował rodzinny biznes i 1981 nadał firmie nazwę Sushine Makers, Inc. (w dosłownym tłumaczeniu twórcy światła słonecznego). Produkty Simple Green zostały rozpowszechnione w kilku segmentach, m.in. spożywczym, narzędziowym, samorządowym i motoryzacyjnym. W dążeniu do osiągnięcia pozycji lidera w środkach czyszczących i w wysokich standardach odpowiedzialności za środowisko, Bruce na początku lat '90 tych stworzył technologię ochrony środowiska – oddzielna sekcja w firmie pracująca nad rozwiązaniami przyjaznymi dla środowiska naturalnego.

ROZPOWSZECHNIANIE...

Środki czystości

Do dnia dzisiejszego firma Sunshine Makers (bo pod taka nazwą kontynuowany jest rodzinny biznes) wydała poand 3 mln dolarów, by dowieść bezpieczeństwa i skuteczności produktów Simple Green. Simple Green ma swoją siedzibę zlokalizowaną w Huntington Beach w Kalifornii, oddziały w Lawrencewille w Georgii, New South Wales w Australii, w Sao Paolo w Brazylii i swoje centra dystrybucyjne we Francji, biura sprzedaży w Chicago, Illinois.

SIMPLE GREEN i OGÓLNOŚWIATOWA DOSTĘPNOŚĆ

Strona internetowa producenta Sushine Makers zawiera wiele cennych i obszernych informacji dotyczących produktów Simple Green: ich zastosowanie, specyfikacje, karty charakterystyki. Ponadto, można tam znaleźć aktualne wiadomości dotyczące wydarzeń Simple Green i pokazów, jak również informacje dotyczące mobilnego centrum edukacji środowiskowej (M.E.E.C. Mobile Environmental Education Center). Zapraszamy do odwiedzenia strony simplegreen.com.